Panik atak tedavisinde kullanılan ilaçlar

Panik atak tedavisi duygu çöküntülerinin dış dünyaya yansıması şeklin de bir açıklama ile tanımlanabilir. Panik atak bir ruhsal hastalık olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden tedavisi de hem çok kolay hem de çok uğraştırıcıdır.

Çünkü ruhsal hastalıkların tedavisi oldukça kolay gibi görünse de çok karmaşık bir durumdur. Bu durum da oldukça uğraştırıcı bir durumdur. Panik atak eğer ileri seviye de kendisini göstermiş ve hastanın hayatını büyük ölçü de zorlaştırıyor ise bu durum da ilaç tedavisine başlanmalıdır. Bu ilaçlar anti depresanlar olarak karşımıza çıkar.

Çünkü hastalık tamamen ruh ile ilgili bir olgudur. Bu durum da kişinin ruhunu ve bedenini sakinleştirecek pozitif bir durum ile olaylara yaklaşmasını sağlamak amacı ile kısa süreliğine uyuşturulmaktadır. Bu anti depresanlar panik atak hastalığının tedavi edilmesin de çok büyük bir rol oynarlar. Bu ilaçlar hakkın da kısa bir açıklama yapmak gerekir ise şöyle bir bilgi verebiliriz.

Panik atak tedavisin de kullanılan ilaçlar Ludiomil, Cipram, Cipralex, Faverin Seroxat, Paxil, Tofranil, Maprotil, Citoless, Anafranil, Laroxyl şeklin de sıralanmış bir biçim de verilebilir. Bu ilaçlar da hastanın çeşitli durumları ve hastalığın seyri değiştikçe kendi araların da gruplandırılırlar. Bu ilaçlar eski kuşak ilaçlar ve yeni kuşak ilaçlar olmak üzere ikiye ayrılır. Bu gruplandırmalara göre hastalığın seviyesi hakkın da bilgi sahibi olmak da mümkündür.
Ancak bu ilaçların tedavi sırasın da kullanılması istenilen en son şeydir çünkü her kimyasal olduğu gibi bu ilaçların da yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkileri en aza indirebilmek için bu ilaçların yanın da bir de yardımcı kuvvetler diye isimlendirebileceğimiz bazı ilaçlar kullanılması ön görülmüştür. Bu yardımcı ilaçlar ise kaygı ve korkuyu yenmek adına verilmiş küçük tesirli olarak adlandırılabilecek ilaçlardır.

Bu ilaç isimleri hakkın da kısa bir bilgi vermek gerekir ise şu şekil de sıralayabiliriz. Xanax, Ativan, Tranxline, Rivotril, Nerviumdur. Bu ilaçlar arasın da en çok kullanılan ve önerileni ise Xanax isimli güçlü sonuçlar veren ilaçtır diyebiliriz. Bunların dışın da verilen ve kullanılan ilaçlar da vardır ancak bu ilaçlar kadar çok kullanılmazlar. Panik atak tedavisin de ilaçların yeri çok önemlidir. Bu ilaçlar panik atak hastalıklarının sık sık yaşadıkları nöbetleri ve krizleri en aza indirirler ve düzenli kullanım sonrasın da nerede ise tamamen ortadan kalkarlar.

Bu yazı Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir